>


Заява на розлучення під час вагітності в Україні

 

розлучення при вагітності

Зустрічаються ситуації, коли у вагітної жінки чоловік пішов до коханки або вирішив, що сімейне життя це «не його». Така ситуація виб'є з колії будь-яку жінку. Що робити, з чого почати?

Для початку потрібно викинути всі думки про переривання вагітності з голови, якщо ви не збираєтеся на протязі багатьох років мучитися докорами совісті. Причому велике питання: чи вийде після цього коли-небудь завагітніти. Чадо наповнить ваше життя любов'ю і світлом! Тому діяти необхідно виключно в інтересах майбутньої дитини.

Як пережити такий неприємний момент, як розлучення під час вагітності?

Не можна забувати, що всі переживання позначаються на здоров'ї вашого дитя. Якщо думки про розлучення приносять вам біль, варто відкласти їх на деякий час і прийняти рішення вже після народження малюка. Якщо життя з чоловіком доставляє вам тільки стрес, можна переїхати до родичів або навіть зняти житло.

Якщо ж немає можливості жити окремо від чоловіка, доведеться вжити низку заходів. Вам зараз як ніколи потрібна підтримка - рідні, друзі, колеги - не важливо. Головне знайти людину, якій можна було б довіритися, і який прийме вас в своєму будинку під час неадекватної поведінки вашого чоловіка.

Ніколи не намагайтеся надоумити чоловіка, який здатний влаштовувати скандали вагітній дружині - в неадекватному стані чоловік може бути небезпечний. Тому завжди майте телефон під рукою, і в разі його спроб з'ясувати відносини йдіть мовчки. Якщо ви бажаєте зберегти сім'ю, хоча б до кращих часів, попередьте чоловіка про ваш намір розділу майна. Тільки не робіть цього особисто, краще повідомте по телефону. Якщо йому не захочеться розлучатися з нажитим майном, швидше за все він постарається зберегти видимість сім'ї. Це й буде перепочинок, який ви потребуєте до народження дитини.

Правові аспекти

У цьому плані ви можете вважати себе господинею положення. Розлучення під час вагітності можливе при виконанні двох умов: згода на розлучення з кожного боку; відсутність спільних дітей, які не досягли повноліття. У такому випадку процедура займе близько місяця.

Наше законодавство захищає інтереси вагітної жінки. Чоловікові доведеться подавати на розлучення через суд, якщо у вас є спільні діти. Поки вашій дитині не виповниться одного року, розлучення не може бути оформлено тільки з ініціативи чоловіка. Без згоди вагітної дівчини заяву навіть не приймають.

А от якщо ініціатором розлучення є вагітна жінка - перешкод немає. Розірвати шлюб жінка в положенні може навіть без згоди з боку чоловіка. Таким шляхом законодавство захищає жінку від поведінки чоловіка, яке є неадекватним.

Не звинувачуйте себе в не збереженні родини. Безпросвітне існування в шлюбі, де панують вічні скандали, не зроблять щасливою ні Вас, ні дитину.

І не думайте плакатися - «чоловік покинув мене вагітну». Насправді ж справжнє життя, починається тільки після завершення відносин, приречених на розлучення. Треба тільки знайти сили здійснити крок на зустріч до змін.

Адвокат Львів © All Rights Reserved
2009-2017

-