Зміна розміру аліментів

Стаття 192. Зміна розміру аліментів

  1.  Розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров’я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.

  2.  Розмір аліментів може бути зменшено, якщо дитина перебуває на утриманні держави, територіальної громади або юридичної особи, за заявою батьків, уповноваженого територіальної громади, юридичної особи, на утриманні якої перебуває дитина, та за згодою органу опіки і піклування.

Сімейний кодекс України

Відповідно до ст. 192 СК України розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом змінений (як зменшений, так і збільшений). Для цього необхідне рішення суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров’я когось із них.

Наприклад: якщо чоловік, який сплачує аліменти на дитину від першого шлюбу знову одружився і в нього народилася ще одна дитина, то він має право на звернення до суду з позовом до своєї першої дружини про зміну розміру аліментів, які він сплачує за рішенням суду на утримання дитини від першого шлюбу (а саме про їх зменшення). І зовсім не обов’язковим (як помилково дехто вважає) в цьому випадку є звернення другої дружини про стягнення аліментів зі свого чоловіка для того, щоб він мав змогу звернутися до суду з позовом про зменшення аліментів. Адже в нього з народженням дитини змінився матеріальний та сімейний стан, а саме це є підставою для зміни розміру аліментів.

Ще один приклад. Якщо ваш колишній чоловік сплачував аліменти на утримання вашої з ним дитини в розмірі, наприклад 1/6 частини від доходу, оскільки на момент розгляду вашого позову про стягнення аліментів в нього на утриманні перебувала ще одна дитина, а на теперішній час ця його дитина досягла повноліття, то ви маєте право на звернення до суду з позовом до вашого колишнього чоловіка про зміну розміру аліментів (а саме про їх збільшення

 

Юридичний порадник Сімейне право. Зміст

Довідник: Справи про стягнення аліментів на неповнолітніх дітей

Зразок позовної заяви про зменшення розміру аліментів

Мінімальний розмір аліментів на одну дитину в Україні