Зразок позовної заяви про оспорювання батьківства до суду

Подільському окружному суду м. Києва
Позивач: Рибальченко Василь Григорович
(поштовий індекс, адреса)
Відповідач: Рибальченко Світлана Миронівна
(поштовий індекс, адреса)
Третя особа: Відділ реєстрації актів громадянського стану районного управління юстиції у м. Києві
(поштовий індекс, адреса)

ПОЗОВНА ЗАЯВА
про виключення з актового запису відомостей про батьківство

21 вересня 2011 року я одружився з Рибальченко Світланою Миронівною. Шлюб зареєстровано у відділі РАЦС (назва).

Шлюбні відносини з відповідачкою склалися невдало. 10 червня 2012 року спільне проживання і сімейні зв’язки з Рибальченко С. М. було припинено.

Я з метою працевлаштування виїхав до Польщі, де перебував протягом двох років. За цей час ніяких відносин з відповідачкою не мав.

У травні 2014 року мені стало відомо, що Рибальченко С. М. 25 березня 2013 року народила сина Віталія, батьком якого у свідоцтві про народження записаний я (актовий запис № 2-345). Батьківство дитини не визнаю.
У період зачаття дитини я працював за трудовою угодою в м. Гданську. До Києва не приїздив і не міг бути батьком дитини.

Факт мого постійного перебування за кордоном підтверджується трудовою угодою з польською фірмою, реєстраційними штампами в паспорті в’їзду і виїзду через державний кордон, довідкою консульського відділу про реєстрацію проживання у Гданську.

Ці обставини, що свідчать про мою відсутність в м. Києві, коли у відповідачки народилась дитина, можуть посвідчити громадяни Мазур В. С., Костюченко К. О., Мамчук В. А.

Згідно зі ст. 136 СК України особа, яка записана батьком дитини, має право оспорити батьківство до досягнення дитиною повноліття. На день реєстрації народження дитини я не знав про запис її походження від мене.

Беручи до уваги зазначені обставини, вважаю, що актовий запис про народження дитини, в якому я записаний батьком Віталія Рибальченка, не відповідає дійсності. Це і примусило мене оспорити батьківство.

На підставі ст. З ЦПК, ст. 136 СК України

ПРОШУ:

1. Виключити з актового запису № 2-345 від 25 березня 2013 року, зробленого відділом РАЦС (назва), моє батьківство щодо Рибальченка Віталія Васильовича.

2. Допитати як свідків громадян: Мазура Василя Степановича (адреса), Костюченко Катерину Олександрівну (адреса), Мамчука Віктора Андрійовича (адреса).


ДОДАТОК:
1. Угода про працевлаштування.
2. Довідка консульського відділу.
3. Ксерокопія паспорту з відмітками на кордоні.
4. Квитанція про сплату судового збору.
5. Копії позовної заяви (2 прим.) та доданих до неї документів.

Лата

(В. Рибальченко)

Адвокат Львів © All Rights Reserved
2009-2017