Позовна заява про усунення перешкод у спілкуванні з дітьми та їх вихованні

Дніпровському окружному суду м. Києва
Позивач: Панько Сергій Овсійович
(поштовий індекс, адреса)
Відповідач: Панько Наталія Євгенівна
(поштовий індекс, адреса)
Третя Особа: Служба у справах дітей Дніпровської Районної державної адміністрації у м. Києві
(поштовий індекс, адреса)

ПОЗОВНА ЗАЯВА
про усунення перешкод у спілкуванні з дітьми та їх вихованні


З відповідачкою я перебував у зареєстрованому шлюбі з 20.12.2006 року до липня 2015 року Рішенням Дніпровського районного суду від 26.07.2015 року шлюб між нами розірвано.
Маємо двох спільних дітей: малолітнього сина Панько Тараса Сергійовича, народженого 07.09.2010 року, та малолітню доньку Панько Дарію Сергіївну, народжену 23.07.2012 року. Діти проживають з відповідачкою за місцем її проживання.
Після розірвання шлюбу у мене виникли труднощі у спілкуванні та їх вихованні.
Відповідачка порушує не лише моє право батька на спілкування з донькою і сином, а й свідомо ущемляє права дітей на особисте побачення і контакти зі мною. Окремі побачення з дітьми мають по суті епізодичний характер і можуть відбутися залежно від настрою відповідачки у час і день, коли вона дозволить.
Усупереч інтересам дітей, я не можу системно і безпосередньо спілкуватися з ними, мати належну інформацію про їх життя і здоров’я, взяти їх до себе додому, коли хочуть цього діти, а також провести свою відпустку у літній час з метою їх відпочинку та оздоровлення.
Своїми діями відповідачка істотно порушує принцип рівності прав і обов’язків батьків щодо виховання дітей, незалежно від того, з ким вони проживають (ст. 141 СК).
Я працюю, достатньо заробляю. Добровільно сплачую кошти на утримання дітей — 2000 грн щомісячно. Крім цього перераховую гроші на окремі рахунки дітей до банківської установи.
Відповідно до вимог ст. 153 СК батьки та дитина мають право на безперешкодне спілкування між собою. Це право не припиняється і після розірвання шлюбу.
Згідно з частинами 1—3 ст. 157 СК питання виховання дітей вирішується батьками спільно. Той з них, хто проживає окремо від дітей, зобов’язаний брати участь у їх виховання та має право на особисте спілкування з ними. Водночас другий з батьків не має права перешкоджати іншому у спілкуванні та вихованні дітей.
Зазначені обставини можуть підтвердити свідки, згідно зі списком, доданим до позовної заяви.
Рішення органу опіки та піклування, яким визначено способи моєї участі у вихованні та спілкуванні з дітьми, відповідно не виконуються (рішення додається).
Оскільки відповідачка не має наміру забезпечити моє законне право на спілкування і виховання дітей, я вимушений звертатися до суду.
Моє право на звернення до суду гарантується ст. 17 та ч. 1 ст. 159 СК.
На підставі статей 3, 122 ЦПК, статей 18, 141, 153, 157, 159 СК України —

ПРОШУ:


1. Відкрити провадження у справі та задовольнити позов.
2. Усунути перешкоди у спілкуванні та вихованні дітей: сином Панько Тарасом Сергійовичем, народженим 07.09.2010 року, та донькою Панько Дарією Сергіївною, народженою 23.07.2012 року.
3. Зобов’язати відповідачку Панько Наталію Євгенівну не перешкоджати перебуванню зі мною дітей за місцем мого проживання впродовж суботи з 10.00 ранку та неділі до 20.00 вечора безперервно (дві доби) кожного першого та третього тижня місяця.
4. Зобов’язати відповідачку не чинити перешкод виїзду зі мною дітей під час канікул для їх відпочинку та оздоровлення щорічно, терміном 30 календарних днів.
5. Надати можливість безперешкодного спілкування зі мною дітей на святкування новорічних свят з 31 грудня до 3 січня (один раз на два роки) за місцем мого проживання.


ДОДАТОК:
1. Копія рішення про розірвання шлюбу.
2. Копія Свідоцтва про народження Панько Д. С.
3. Копія Свідоцтва про народження Панько Т. С.
4. Витяг про державну реєстрацію прав власності.
5. Рішення органу опіки та піклування.
6. Квитанція про сплату судового збору.
7. Копії позовних заяв для відповідача і третьої особи з доданими до неї документами.
8. Список свідків. Дата Сергій Панько

Адвокат Львів © All Rights Reserved
2009-2017

-