Позовна заява про зменшення розміру неустойки за несвоєчасну сплату аліментів

Проект позовної заяви
про зменшення розміру неустойки
за несвоєчасну сплату аліментів

Деснянський районний суд м. Києва
Заявник: Гомон Петро Петрович, який проживає: м. Київ, вул. Бользака, 90, кв. 91
Заінтересована особа: Гомон Раїса Андріївна, яка проживає: м. Київ, вул. М. Цветаєвої, 2, кв. 29

ЗАЯВА
про зменшення розміру неустойки платником аліментів

20 січня 2004 року було постановлено рішення Деснянським районним судом м. Києва, за яким мене було зобов'язано сплачувати аліменти на мою та Гомон Р. А. дитину — Гомон Олександру Петрівну, 12 січня 1998 року народження, у твердій грошовій сумі 1000 грн. на місяць. З таким рішенням я погодився, оскільки займався підприємницькою діяльністю і добровільно сплачував аліменти до липня 2004 року. 20 липня 2004 року мені було завдано тілесні ушкодження і я потрапив до реанімації, де перебував на межі життя і смерті близько місяця. За цей строк мій бізнес занепав оскільки працівники кіосків без мого нагляду почали займатися крадіжками, торгувати без здачі грошей до банку. 
У цей час, коли 1 серпня до Гомон Р. А. без будь-яких пояснень з мого боку і за моєю відсутністю не надійшло чергової частки аліментів, вона передала виконавчий лист до державної виконавчої служби. Одразу після отримання виконавчого листа державний виконавець почав мені нараховувати неустойку на несвоєчасно сплачені аліменти.
Я, коли 19 серпня 2004 року виписався з лікарні, був змушений протягом місяця перебувати вдома на лікуванні. Коли ж до мене звернулися представники державної виконавчої служби, які почали мене розшукувати, і надали документи про примусове стягнення не тільки аліментів, а й неустойки, я пояснив всі обставини прострочення сплати аліментів. Вони ж пояснили, що встановлення поважності причин пропуску строку сплати аліментів — це не їх компетенція, ці питання вирішує суд. Вони ж вправі лише зупинити виконавче провадження за ст. 35 Закону України «Про виконавче провадження», а не перебіг строків нарахування неустойки.
Я звернувся до Гомон Р. А. з проханням надати мені відстрочку та звільнити від сплати неустойки, оскільки після перебування в лікарні мені потрібен строк для ліквідації наслідків моєї хвороби та повернення моїх коштів, незаконно привласнених співробітниками мого підприємства.
Тому своєї провини у простроченні сплати аліментів я не визнаю, оскільки вона виникла не як наслідок моїх дій. На даний час я здатен виплатити лише аліменти, а не неустойку в розмірі 5000 грн., провину у виникненні якої я не визнаю.
Враховуючи викладене на керуючись статтями 196, 197 СК і статтями 4, 5, 24, 123 ЦПК,
ПРОШУ:
Звільнити Гомона Петра Петровича від сплати неустойки по аліментах у розмірі 5000 грн. на утримання Гомон Олександри Петрівни, 1998 року народження.
Додатки:
1. Рішення суду про аліменти.
2. Нарахована державною виконавчою службою сума, що підлягає стягненню.
3. Лікарняний лист.
4. Довідка про порушення кримінальної справи за фактом завдання тілесних ушкоджень.
5. Копія позовної заяви.
Дата
Підпис

Зразки документів з сімейного права

Юридичний порадник Сімейне право.


Адвокат Львів © All Rights Reserved
2009-2017

-