Судовий порядок стягнення аліментів

Щодо судового порядку, то аліменти на утримання дитини присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі. При цьому у СК визначено підстави лише для встановлення аліментного обов’язку у твердій грошовій сумі (ст. 184 СК), але не йдеться про ті випадки, коли суд має встановлювати аліменти у частці від отримуваного заробітку (доходу). Це не важко визначити методом логіки, тобто суд встановлює аліменти у частці від заробітку, коли особа працює й отримує заробітну плату. Якщо ж йдеться про отримуваний дохід, то ці випадки можуть значно відрізнятися, оскільки отримуваний дохід — це одночасно і заробітна плата, і всі інші види доходів громадянина. Тому суд не може встановлювати частку лише від заробітку або заробітної плати, оскільки громадяни мають сплачувати аліменти з усіх видів доходу, що встановлені законодавством.

Коли ж йдеться про дохід, то суд може враховувати його мінливий характер і встановити стягнення у частці від доходу. Тут можна погодитися з умовою, що у таких випадках має призначатися стабільна цифра — тверда грошова сума, оскільки саме за мінливого характеру потребуватиметься доволі часто змінювати рішення суду про стягнення аліментів. Наприклад, художник може малювати картину рік або навіть кілька років, але він має харчуватися, одягатися, а тому потребуватиме авансування його роботи або іншим чином забезпечення його діяльності. Тому тверда грошова сума стимулюватиме його до виконання обов’язку. Коли ж він отримає дохід від продажу картини або виконання замовлення, то на нього вже не повинно звертатися стягнення. Зокрема, отримані кошти можуть бути використані для того, щоб сплатити аліментні обов’язки наперед.

Дуже складно стягувати гроші з безробітних громадян або таких, які не виконують власних обов’язків, аргументуючи це безробіттям. Такі випадки можуть вирішуватися на підставі аналогії законодавства, а також з урахуванням реальних обставин справи. На вирішення цієї проблеми спрямована й наступна позовна заява. З позиції адвоката можна сказати, що вона орієнтована на те, щоб спочатку обґрунтовано звернутися до суду, а в наступному багато варіантів вирішення цієї ситуації залежить від того, чи погодиться відповідач з умовами позову.

Адвокат Львів © All Rights Reserved
2009-2017

-