Зустрічна Позовна заява про визнання особистою власністю квартири, набутої під час фактичного припинення шлюбних відносин

Шевченківському окружному суду
м. Києва
Позивач: Легкоступ Марія Вікторівна
(поштовий індекс, адреса)
Відповідач: Макогон Гаврило Петрович
(поштовий індекс, адреса)
Ціна позову — 420 000 грн.

ЗУСТРІЧНА ПОЗОВНА ЗАЯВА
про визнання особистою власністю квартири, набутої під час фактичного припинення
шлюбних відносин


Ухвалою суду відкрито провадження в цивільній справі за позовом до мене про поділ квартири (адреса), придбаної під час фактичного припинення шлюбних відносин з відповідачем.
Проти заявленого позову я заперечую і пред’являю зустрічний позов.
З 21 травня 2011 року я перебувала у шлюбі з Макогоном П. Г., від якого маю сина Віталія, народженого 2012 року. 22 лютого 2015 року за рішенням місцевого суду в м. Києві шлюб був розірваний. Згідно з ч. 2 ст. 114 СК шлюб припиняється у день набрання чинності рішення суду про його розірвання.
За рік до розірвання шлюбу спільне проживання та шлюбні відносини з відповідачем фактично припинились. Чоловік залишив сім’ю і виїхав у іншу місцевість (адреса) до своїх родичів.
17 лютого 2015 року, коли позов про розірвання шлюбу ще не був розглянутий в суді, я за свої власні кошти придбала двокімнатну квартиру (адреса) вартістю 420 000 грн.
Договір купівлі-продажу, посвідчений приватним нотаріусом, оформлений на моє ім’я.
Ніяких внесків і будь-якої допомоги у придбанні квартири Макогон Г. П. не робив. Відповідач дізнався про купівлю мною квартири лише після розірвання шлюбу.
Гроші на придбання квартири в мене зберігались частково на батьківському рахунку (назва банку), які були покладені мною до реєстрації з відповідачем шлюбу. Інша частина сплачена від коштів за договором позики, укладеним перед купівлею спірної квартири.
Зазначені обставини підтверджуються випискою банку про зняття з рахунку 280 000 грн та договором позики на суму 140 000 грн.
Факт окремого проживання і фактичного припинення шлюбних відносин протягом року до розірвання шлюбу встановлено рішенням районного суду про розірвання шлюбу від 22 лютого 2015 року. Не заперечував тоді цього факту в суді і сам відповідач. Тому цей факт, встановлений рішенням суду, доведений і не підлягає доказуванню при розгляді інших справ (ч. З ст. 61 ЦПК України).
Відповідно до вимог ч. 6 ст. 57 СК України майно, набуте одним із подружжя під час окремого проживання і фактичного припинення шлюбних відносин, має бути визнаним особистою приватною власністю одного з них.
На підставі статей 3, 123, ч. З ст. 61 ЦПК, ч. 6 ст. 57 СК України —

ПРОШУ:

1. Прийняти зустрічний позов до розгляду в одному провадженні з позовом Макогона Г. П.
2. Визнати за мною право особистої приватної власності на квартиру (адреса) вартістю 420 000 (чотириста двадцять тисяч) грн.
3. У позові Макогону Г. П. до мене відмовити.


ДОДАТОК:
1. Договір купівлі-продажу квартири.
2. Копія рішення суду про розірвання шлюбу.
3. Виписка з банку.
4. Копія договору позики.
5. Довідка про склад сім’ї і реєстрацію проживання.
6. Квитанції про сплату судового збору.
7. Копія позовної заяви та доданих до неї документів.
Дата (М. Легкоступ)

Адвокат Львів © All Rights Reserved
2009-2017

-