АПЕЛЯЦІЙНА СКАРГА
на ухвалу про закриття кримінального провадження

 

Апеляційний суд Тернопільської області

Адвоката Петренка П. П.
(свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю № 000 від 04.06.2001 р.,
поштовий індекс, адреса, телефон), захисника Йоркіна П. Л. у кримінальному провадженні № 00/000/00

АПЕЛЯЦІЙНА СКАРГА
на ухвалу про закриття кримінального провадження

26.11.2012 р. Борщівський районний суд під час підготовчого судового засідання виніс ухвалу, якою було закрито кримінальне провадження, порушене за ознаками ч. 3 ст. 286 КК України щодо померлого Йоркіна Петра Левовича на підставі п. 5 ч. 1 ст. 284 КПК України.

З ухвали суду про закриття кримінального провадження, порушеного за фактом дорожньо-транспортної пригоди, убачається, що внаслідок останньої загинули Іванов І. І., Петров П. П. і Йоркін П. Л., якого визнано винним у скоєнні даної дорожньо-транспортної пригоди внаслідок порушення ним вимог п.п. 1.5 ч. 1, 2.1.а, 10.1, 11.3 Правил дорожнього руху України.

Ми вважаємо, що вищезазначена ухвала є необгрунтованою і винесена поспіхом, без встановлення дійсних обставин дорожньо-транспортної пригоди та належної оцінки зібраних досудовим розслідуванням доказів.

Відповідно до ст. 22 КПК України прокурор, слідчий зобов’язані вжити всіх передбачених законом заходів для всебічного, повного і об'єктивного дослідження обставин справи, виявити як ті обставини, що викривають, так і ті, що виправдовують обвинуваченого.

Однак, незважаючи на тривалий час проведення досудового розслідування, ці вимоги закону по даній справі в повній мірі не були виконані.

Зокрема, органом досудового розслідування не взято до уваги показання очевидців даної дорожньо-транспортної пригоди Хорошенка Е. В. і Порошковського Г. В. в тій частині, що мотоцикл «Ява» під керуванням Йоркіна П. Л. рухався вулицею Незалежності в смт. Мельниця-Подільській, в напрямку з центру в бік с. Іване-Пусте, а мопед «Карпати», яким керував Петров П. П., рухався навпаки з сторони с. Іване-Пусте в напрямку центру смт. Мельниця-Подільська, що зіткнення транспортних засобів відбулось на смузі руху мотоцикла «Ява». Цей факт підтверджується також протоколом огляду і фотографіями місця події від 07.09.2012 р., схемою до нього, а також масштабною схемою спеціаліста, висновком судово-автотехнічної експертизи.

Також, судом першої інстанції не були з’ясовані наступні питання:

  •  чому слідчим дано вихідні дані дорожньо-транспортної пригоди для проведення експертиз без урахування наведених доказів;
  •  на підставі яких даних експерт транспортно-трасологічної експертизи прийшов до висновку про те, що мотоцикл «Ява» розвернувся приблизно на 180 градусів, утворюючи х-подібні сліди, в той час, як його вага значно перевищує вагу мопеда «Карпати».

Також вважаємо за необхідне з метою усунення вказаних розбіжностей між показаннями свідків та висновками транспортно-трасологічної експертизи, автотехнічних експертиз, а також для встановлення місця зіткнення та дійсних напрямків руху транспортних засобів, органу досудового розслідування призначити додаткову комплексну транспортно-трасологічну та автотехнічну експертизу.

Враховуючи вищевикладене та керуючись п. 5 ч. 1 ст. 284, п. 2 ч. 3 ст. 314, ч. 1 ст. 392, п. 6 ч. 1 ст. 407 КПК України,

ПРОШУ:

Скасувати ухвалу про закриття кримінального провадження за ч. 3 ст. 286 КК України щодо гр. Йоркіна П. Л. та призначити новий розгляд в суді першої інстанції.

Додаток:

  • Копія ухвали про закриття кримінального провадження.

28 листопада 2012 р.

Адвокат Петренко П. П.    (підпис)