Aпеляційна скарга на ухвалу слідчого судді про обрання запобіжного заходу зразок

 

Апеляційний суд Тернопільської області
(поштовий індекс, адреса)

Адвоката Петренка П. П.
(свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю № 000 від 04.06.2001 р.,
поштовий індекс, адреса, телефон),
Захисника Васюка В. В. підозрюваного за ч. 2 ст. 368 КК України у кримінальному провадженні № 00/000/00

АПЕЛЯЦІЙНА СКАРГА
на ухвалу про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою

20.11.2012 р. слідчий суддя Зборівського районного суду Тернопільської області постановив ухвалу про обрання щодо Васюка В. В., уродженця с. Млинівці, жителя с.Грабківці Зборівського району Тернопільської області, українця, громадянина України, освіта вища, працюючого головою Млиновецької сільської ради Зборівського району, одруженого, не судимого, запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Вважаємо цю ухвалу незаконною та такою, що підлягає скасуванню із наступних підстав.

Згідно з матеріалами провадження, Васюк В. В. підозрюється у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 368 КК України, тобто в тому, що працюючи Млиновецьким сільським головою Зборівського району Тернопільської області упродовж червня 2012 р. за сприяння у наданні згоди на складання проекту землеустрою щодо відведення 0,35 га. землі у власність для ведення особистого селянського господарства за рахунок земель запасу вимагав у Чмерецького М. В. 140 000 грн., які отримав від нього 29.06.2012 р. в с.Озерній Зборівського району неподалік приміщення кафе «Зупинка».

21.11.2012 р. дружина мого підзахисного Васюк Марія Петрівна та директор Млиновецького молокозаводу Сирецький Федір Кирилович на підставі ст. 201 КПК України подали клопотання про обрання щодо Васюка В. В. запобіжного заходу у вигляді застави. Ми вважаємо, що такий запобіжний захід спроможний забезпечити належну процесуальну поведінку підозрюваного повною мірою, але суддя безпідставно відмовив у задоволенні клопотання.

При цьому не були враховані такі обставини, як те, що Васюк В. В. має постійне місце проживання, характеризується виключно позитивно, хворіє на тяжке захворювання — гострий глибокий тромбофлебіт лівої нижньої кінцівки — і потребує постійного професійного нагляду лікарів-хірургів, має на утриманні пристарілих батьків, 1932 та 1936 років народження та дружину, що страждає на хворобу серця.

Враховуючи зазначені обставини суддя мав право обрати відносно Васюка В. В. запобіжний захід, не пов’язаний із триманням під вартою.

На підставі викладеного й у відповідності із п. 2 ч. 1 ст. 309, ч. 3 ст.ст. 392, 393, п. 4 ч. 1 ст. 407 КПК України,

ПРОШУ:

1. Витребувати із Зборівського районного суду Тернопільської області матеріали про обрання щодо Васюка В. В. запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
2. Скасувати оскаржувану ухвалу слідчого судді Зборівського районного суду Тернопільської області від 20.11.2012 р. і постановити ухвалу, якою обрати відносно Васюка В. В. запобіжний захід, не пов’язаний із триманням під вартою.

Додатки:
1) Копія ухвали від 20.11.2012 р.
2) Копія апеляційної скарги.

22 листопада 2012 р.

Адвокат Петренко П. П.   (підпис)