Цивільний позов у кримінальному провадженні

 

Слідчому СВ Петрівського РВ ВМУ У МВС України у Київський області Петренку С. 1.

Позивач:
ВАТ «Страхова компанія «Доброта» (поштовий індекс, адреса, телефон)

Відповідачі:
Гмиря М. Б.
(поштовий індекс, адреса, телефон)
Паранко, В. Ю.
(поштовий індекс, адреса, телефон)
Іршавін В. Я.
(поштовий індекс, адреса, телефон)

Ціна позову 75473,00 грн.

ЦИВІЛЬНИЙ ПОЗОВ У КРИМІНАЛЬНОМУ ПРОВАДЖЕННІ
в порядку ст.ст. 61, 128 КПК України
(про відшкодування матеріальних збитків завданих злочином)

Слідчим відділом Петрівського РВ ВМУ У МВС України у Київській області здійснюється досудове розслідування за кримінальним провадженням № 00/000/00, внесеним до Єдиного реєстру досудових розслідувань 20.11.2012 р., за підозрою Гмирі М. Б., Паранко В. Ю., Іршавіна В. Я. у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 289 КК України, тобто незаконного заволодіння транспортним засобом Крупіна В. С. «Мерседес» д.н.з. ВР 1111 АА. Вказаний транспортний засіб відповідно до договору добровільного страхування наземного транспортного засобу № 56567 від 31.12.2011 р. застраховано у ВАТ «Страхова компанія «Доброта». У зв’язку з цим ВАТ «Страхова компанія «Доброта» було проведено страхову виплату Крупіну В. С. в розмірі 75473,00 грн.

Таким чином, одним із епізодів вказаного злочину ВАТ «Страхова компанія «Доброта» заподіяно матеріальної шкоди на суму 75473,00 грн. (копія страхової справи на 18 арк. додається).
Відповідно до ст. 993 ЦК України, до страховика, який виплатив страхове відшкодування за договором майнового страхування, у межах фактичних витрат переходить право вимоги, яке страхувальник або інша особа, що одержала страхове відшкодування, має до особи, відповідальної за завдані збитки. Ст. 1191 ЦК України встановлює, що особа, яка відшкодувала шкоду, завдану іншою особою, має право зворотної вимоги (регресу) до винної особи у розмірі виплаченого відшкодування якщо інший розмір не встановлено законом.

Статтею 27 Закону України «Про страхування» встановлено, що до страховика, який виплатив страхове відшкодування за договором майнового страхування в межах фактичних витрат, переходить право вимоги, яке страхувальник або інша особа, яка одержала страхове відшкодування, має до особи, відповідальної за заподіяний збиток.

На підставі ст.ст. 61, 128 Кримінального процесуального кодексу України,

ПРОШУ:

1. Прийняти цивільний позов «Страхової компанії «Доброта» до Гмирі М. Б., Паранко В. Ю., Іршавіна В. Я. до кримінального провадження № 00/000/00.
2. Стягнути солідарно з обвинувачених Гмирі М. Б., Паранко В. Ю., Іршавінаі В.Я. на користь ВАТ «Страхова компанія «Доброта» (код ЄДРПОУ 45000990), завдану їхніми діями матеріальну шкоду в сумі 75473,00 грн.

Додаток:
1. Копія страхової справи на 18 арк.

17 грудня 2012 р.

Представник ВАТ «Страхова компанія «Доброта» Кот О. Р.      (підпис)