Клопотання про вилучення з матеріалів кримінального провадження недопустимих доказів

Київський районний суд м. Харкова (поштовий індекс, адреса)

Адвоката Міщенко В. В.
(свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю № 000 від 25.06.2002 р.
поштовий індекс, адреса, телефон), захисника Данильця Д. Д., обвинуваченого за ч.1 ст. 205, ч. 1 ст. 366 КК України

КЛОПОТАННЯ
про вилучення з матеріалів кримінального провадження недопустимих доказів

Київським районним судом м. Харкова здійснюється кримінальне провадження № 00/000/00 за обвинуваченням Данильця Д. Д. в скоєні злочинів, передбачених ч.1  ст. 205, ч. 1 ст. 366 КК України.

В матеріалах провадження містяться пояснення Данильця Д. Д. від 23.02.2012 р. (а.с. 23-26). Ці пояснення були написані Данильцем Д. Д. під диктовку, під психічним тиском, із застосуванням погроз та не відповідають дійсності. Положення ст. 63 Конституції України також йому роз’яснені не були, а тому його свідчення не можуть бути прийняті як достовірні та бути допустимими доказами.

Більш того, відповідно до ст. 84 КПК України доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню. Ці дані встановлюються показаннями підозрюваного, обвинуваченого, свідка, які фіксуються відповідно до вимог ст. 104 КПК України протоколом. Таким чином написані під диктовку слідчого пояснення Данильця Д. Д., що прийняті до уваги як заява про кримінальне правопорушення та привід до початку проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні, є недопустимим доказом.

Враховуючи все вищевикладене та керуючись ст.ст. 84, 86, 87, 89 КПК України,

ПРОШУ:

Вилучити із матеріалів справи пояснення Данильця Д. Д. від 21.11.2012 р. як недопустимий доказ в зв’язку із порушенням закону при його отримані.

23 листопада 2012 р.

Адвокат Міщенко В. В. (підпис)