Клопотання про закриття кримінального провадження за відсутністю складу злочину

 

Прокурору Дарницького району м. Києва
Курочкіну К. У.

Адвоката Петренка П. П.
(свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю № 000 від 04.06.2001 р.,
поштовий індекс, адреса, телефон), Адвокатського об’єднання «Справедливість» (поштовий індекс, адреса, телефон), захисника Риженка К. Е.

КЛОПОТАННЯ
про закриття кримінального провадження за відсутністю складу злочину

Ознайомившись з матеріалами кримінального провадження № 00/000/00, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 01.12.2012 р., за підозрою Риженка К. Е. у скоєнні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, вважаю за необхідне заявити наступне клопотання.

В повідомленні про підозру від 22.11.2012 р. зазначено, що за позитивне вирішення питання щодо оформлення документів до ДДЗ № 773 та позачергового зарахування дитини Івченко Ірини, 2008 р.н. до дитсадка, Риженко К. Е. отримав від Куцова П. Р. хабар у вигляді путівки до Туреччини.

Цей висновок не відповідає дійсності і спростовується наступним.

Допитані як свідки Сущенко У. П. та Вєрнін Н. К. показали, що Риженко К. Е. не міг сприяти та впливати на вирішення питання щодо оформлення документів до ДДЗ № 773 та позачергового зарахування дитини Івченко Ірини, 2008 р.н. до дит. садка.

Відповідно до КК України, щоб кваліфікувати злочин за ст. 368 КК України не обхідно, щоб дії службової особи за отримання хабара були чи могли бути здійснені з використанням нею службового становища або можливостей з нього випливають, чи повноважень надавати вказівки і контролювати діяльність інших органі і осіб.

В ході досудового розслідування не було зібрано жодних доказів, що вказували на будь-яку можливість Риженко К. Е. скоїти цей злочин, використовуючи своє службове становище. Більше того, в матеріалах справи є довідка з місця роботи та витяг із посадової інструкції, які вказують на відсутність необхідних владних повноважень у мого підзахисного. Адже Риженко К. Е. працює на посаді завідуючого господарством зазначеного вище дитячого виховного закладу і ніяких службових повноважень, що пов’язані із вирішенням питань щодо зарахування дітей до виховного закладу, не має.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст. 46, п. 2 ч. 1, ч. 3 ст. 284 КПК України,

ПРОШУ:

Кримінальне провадження № 00/000/00 щодо Риженка К. Е. за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, закрити за відсутністю в його дію складу злочину.

12 грудня 2012 р.

Захисник адвокат Петренко П. П. (підпис)

Клопотання захисника підтримую Риженко К. Е.  (підпис)