Клопотання про закриття кримінального провадження внаслідок зміни обстановки

 

Онуфріївський районний суд Кіровоградської області (поштовий індекс, адреса)

Адвоката Петренка П. П.
(свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю № 000 від 04.06.2001 р.,
поштовий індекс, адреса, телефон), захисника Федченка С. В., обвинуваченого за ч.1 ст.263 КК України у кримінальному провадженні № 00/000/00

КЛОПОТАННЯ
про закриття кримінального провадження внаслідок зміни обстановки

Федченко С. В. обвинувачується в тому, що восени 1997 р. він, не маючи дозволу на зберігання та використання нарізної вогнепальної зброї, незаконно придбав у мешканця м. Кіровограда 17 штук патронів калібру 5,6 мм до нарізної вогнепальної зброї для того, щоб з куль патронів виготовити грузки для рибальського спорядження. Переслідуючи мету незаконного зберігання зазначених патронів, Федченко С. В. помістив ці патрони до сейфу, що знаходився у коридорі належного йому житлового будинку, який розташований по вул. Демидова, 7, де їх незаконно зберігав.

27.08.2012 р. працівниками міліції Онуфріївського РВ УМВС в ході проведення оперативно-розшукових заходів, у сейфі, який стояв у коридорі житлового будинку, належного Федченку С. В., було виявлено і вилучено 17 патронів, які згідно із висновком експерта № 164 від 26.09.2012 р., є боєприпасами, спортивно-мисливськими патронами, калібру 5,6 мм., кільцевого запалювання, до спортивної і мисливської нарізної вогнепальної зброї калібру 5,6 мм., які придатні для стрільби, тобто патрони, які незаконно придбав і зберігав Федченко С. В. без передбаченого законом дозволу.

Мій підзахисний вину свою в інкримінованому йому злочині, передбаченому ч. 1 ст. 263 КК України, визнав повністю, щиро розкаявся, показував, що в подальшому злочинів вчиняти не буде, просив суворо не карати і не ізолювати від суспільства, якщо можливо просив звільнити його від кримінальної відповідальності в зв'язку з малозначністю злочину та зміною обстановки на підставі ст.ст. 11 і 48 КК України, а кримінальне провадження закрити.

При визначенні виду та міри відповідальності Федченку С. В. суд має врахувати тяжкість вчиненого ним злочину, який є середньої тяжкості і не спричинив тяжких наслідків; особу підсудного, який до кримінальної відповідальності притягувався вперше та по місцю проживання характеризується позитивно; обставини, що пом’якшують покарання: щире каяття у вчиненому злочині і сприяння його розслідуванню, запевнення суду, що в подальшому злочинів вчиняти не буде; відсутність обставин, що обтяжують покарання.

З врахуванням викладеного та враховуючи, що 17 патронів калібру 5,6 мм (малокаліберних) підсудним придбано ще в 1997 р. випадково разом із сейфом і про те. шо він зберігав патрони в сейфі в момент виявлення, тобто в 2012 р. Також необхідно врахувати що Федченко С. В. за 13 років зберігання патронів і до цього до кримінальної відповідальності не притягувався, патронами не користувався, а на даний час вони вилученні.

На даний час Федченко С. В., внаслідок зміни обстановки та малозначності вчиненого ним злочину, не є суспільно-небезпечною особою, а тому є підстави для звільнення його від кримінальної відповідальності на підставі ст.ст. 11 та 48 КК України, а провадження підлягає закриттю.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 11, 44, 48 КК України п. 1 ч. 2 ст. 284, ч. 4 ст. 286, ст. 350 КПК України,

ПРОШУ:

Федченко Сергія Васильовича, 1956 р. н., звільнити від кримінальної відповідальності за вчинення злочину, передбаченого ч.1 ст. 263 КК України в зв’язку з малозначністю вчиненого злочину та зміною обстановки, а кримінальне провадження № 00/000/00 закрити.

22 листопада 2012 р.

Адвокат Петренко П. П.         (підпис)