Клопотання про закриття кримінальної справи у зв’язку з закінченням строків давності

 

Богодухівський районний суд Харківської області
(поштовий індекс, адреса)

Адвоката Петренка П. П.
(свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю № 000 від 04.06.2001 р.,
поштовий індекс, адреса, телефон), захисника Дуднік Н. О., обвинуваченої за ч. 1 ст. 190 КК України у кримінальному провадженні № 00/000/00

КЛОПОТАННЯ
про закриття кримінальної справи у зв’язку з закінченням строків давності

Дуднік Н. О. обвинувачується в тому, що вона, маючи умисел на заволодіння чужим майном шляхом обману 25.10.2007 р. стала на облік до Богодухівського районного центру зайнятості, де їй був присвоєний статус безробітного та призначе­но грошову допомогу по безробіттю, але в порушення ст.36 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» Дуднік Н.О. не повідомила Богодухівський РЦЗ про те, що вона зареєстрована як суб’єкт підприємницької діяльності в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців і в період часу з 25.10.2007 р. до 01.04.2008 р. шахрайським шляхом заволоділа грошовою допомогою по безробіттю на суму 1738,69 грн., чим спричинила фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття матеріальну шкоду на вищевказану суму.

Будучи притягнутою до кримінальної відповідальності та допитаною в якості підозрюваної Дуднік Н. О. свою вину в інкримінованому їй діянні, передбаченому ст. ч. 1 ст. 190 КК України, визнала повністю. Вказані недостовірні дані в заяву вона внесла навмисне, оскільки на той час їй потрібні були гроші у зв’язку з тяжким матеріальним становищем та наявністю в неї двох дітей.

На даний час спричинений матеріальний збиток повністю відшкодований, ніяких претензій до Дуднік Н. О. Богодухівський РЦЗ не має. Дуднік Н. О. раніше не судима, до кримінальної відповідальності не притягувалася, за місцем проживання та роботи характеризується позитивно, на обліку у лікаря-нарколога та лікаря-психіатра не перебуває.

Санкція статті за скоєний нею злочин передбачає покарання у виді обмеження волі на строк до трьох років, тобто вчинений нею злочин є злочином невеликої тяжкості (а.с. 53-56).

Відповідно до ч. 1 ст. 12 КК України та згідно п. 1 ч. 2 ст. 284 КПК України, суд вправі звільнити обвинуваченого від кримінальної відповідальності, а кримінальне провадження закрити за підставою, передбаченою п. 2 ч. 1 ст. 49 КК України, тобто особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею злочину невеликої тяжкості і до дня набрання вироком законної сили минуло три роки.

Сама Дуднік Н. О. не заперечує проти закриття відносно неї кримінального провадження на підставі п. 1 ч. 2 ст. 284 КПК України (у зв’язку з закінченням строків давності).

Враховуючи, що з дня порушення кримінальної справи минув 3-річний термін, керуючись ст. 49 КК України, п. 1 ч. 2 ст. 284, ч. 4 ст. 286, ст. 350 КПК України,

ПРОШУ:

Кримінальне провадження № 00/000/00 по обвинуваченню Дуднік Н. О. за ч. 1 ст. 190 КК України закрити у зв’язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності.

20 листопада 2012 р.

Адвокат Петренко П. П. (підпис)