Клопотання про залучення експерта для проведення повторної експертизи

 

Іванківський районний суд Київської області (поштовий індекс, адреса)

Адвоката Петренка П. П.
(свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю № 000 від 04.06.2001 р.,
поштовий індекс, адреса, телефон), захисника Петрова О. П., обвинуваченого за ч. 2 ст. 286 КК України у кримінальному провадженні № 00/000/00

 

КЛОПОТАННЯ
про залучення експерта для проведення повторної експертизи

Відповідно до висновку № 1234 від 21.11.2012 р. судової авто-технічної експертизи по дослідженню обставин перекидання автомобіля ВАЗ-2106, експерту не видалося можливим дати відповідь на запитання, чи мав водій автомобіля ВАЗ-2106 Скоморохов В. Н. технічну можливість уникнути перекидання автомобіля, а також чи було необхідно водію вищевказаного автомобіля здійснювати обгін автомобіля «Волга».

Відповідно до висновку № 2345 судової авто-технічної експертизи від 30.11.2012 р., експерт дав відповідь, що водій автомобіля ВАЗ-2106 Скоморохов В. Н. мав технічну можливість уникнути перекидання.
З матеріалів кримінального провадження вбачається, що в автомобіля, який рухався попереду, не горіли задні габаритні ліхтарі.

Згідно п. б п. 31.6 Правил Дорожнього Руху (далі — ПДР) рух таких транспортних засобів заборонений, про що в висновках експертиз нічого не вказано.
Не досліджено, чи міг своїми діями водій автомобіля «Волга» створити аварійну ситуацію, що стала причиною перекидання автомобіля ВАЗ -2106.

У висновках експертиз зазначено, що водій повинен дотримуватися безпечної швидкості руху, хоча не вказано, яка швидкість повинна бути за даної дорожньої обстановки.

Враховуючи те, що висновки експертиз суперечать один одному та іншим матеріалам провадження, а також викликають сумніви в їх правильності, відповідно до п.12 ч. 3 ст. 42, ч. 4 ст. 46, ст. ст. 93, 242, 332, 350 КПК України, Законом України «Про судову експертизу»,

ПРОШУ:

Залучити експерта для проведення повторної експертизи, яку доручити Київському науково-дослідному інституту судових експертиз, розташованому за адресою: 01013, м. Київ, вул. Смоленська, 6, на вирішення якої поставити такі питання:
1.           Якою є найменша безпечна дистанція між автомобілями ВАЗ-2106 та «Волга» в даній дорожній обстановці?
2.           Якою є допустима швидкість автомобіля ВАЗ-2106, виходячи з умов видимості дороги в даній дорожній обстановці?
3.           Чи порушив водій автомобіля «Волга» правила дорожнього руху і чи могло це спричинити створення аварійної ситуації в даній дорожній обстановці?
4.           Чи не виключається причинний зв’язок між діями водія автомобіля «Волга», який створив аварійну обстановку (у разі позитивної відповіді по 3-му питанню) та перекиданням автомобіля ВАЗ-2106 в даній дорожній обстановці?
5.           Чи мав технічну можливість водій автомобіля ВАЗ-2106 уникнути перекидання автомобіля в даній дорожній обстановці?

03 грудня 2012 р.

Адвокат Петренко П. П.       (підпис)