Позовна заява про відшкодування шкоди, завданої неповнолітньою особою

 

Ірпінський міський суд Київської області (поштовий індекс, адреса)
Позивач Іванов Іван Іванович (поштовий індекс, адреса, телефон) Відповідач: Семенов Петро Петрович, що проживає за адресою:
(поштовий індекс, адреса, телефон)
Ціна позову: 10124 грн.

ПОЗОВНА ЗАЯВА
про відшкодування шкоди, завданої неповнолітньою особою

23 жовтня 2012 р. із мого будинку, що знаходиться за адресою (поштовий індехс, адреса) були викрадені речі, що є моєю власністю на загальну суму 10124 грн., а саме:
— електронна книга Аssistant АЕ-501 Вlaск вартістю 978 грн.,
— іРаd 2 Wi-Fi 3G вартістю 9146 грн.

В ході досудового розслідування було встановлено, що крадіжку було скоєно неповнолітнім Семеновим Семеном Петровичем, 1996 р. народження, який проживає з батьками (поштовий індекс, адреса), що знаходиться неподалік від мого будинку.

29.11.2012 р. Ірпінський міський суд Київської області визнав Семенова Семена Петровича винним у скоєнні зазначеного злочину, що підтверджується доданою до заяви копією вироку.

Завдану мені майнову шкоду під час досудового розслідування і розгляду провадження в суді мені відшкодовано не було, оскільки подати позовну заяву про це до початку судового розгляду я не встиг.

Згідно з ч. 1 ст. 1166 Цивільного кодексу України шкода, завдана майну фізичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала. Неповнолітня особа згідно з ч. 1 ст. 1179 Цивільного кодексу України відповідає за завдану нею шкоду самостійно на загальних підставах.

У разі відсутності у неповнолітнього майна, спричинена ним шкода відшкодовується в частці, якої не вистачає або в повному обсязі її батьками, якщо вони не доведуть, що шкоду було завдано не з їхньої вини.

На сьогоднішній день Семенов Семен Петрович навчається у Ірпінському економічному коледжі Національного аграрного університету на 1 курсі і не має майна, достатнього для відшкодування завданої шкоди. У зв’язку з цим відповідальність за завдану ним шкоду зобов’язаний нести його батько Семенов Петро Петрович.

Всі вищезазначені факти підтверджуються зібраними доказами, що додані до позовної заяви.

Згідно з п. 6 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору звільняються позивачі за подання позовів про відшкодування матеріальних збитків, завданих внаслідок вчинення злочину.

На підставі викладеного й у відповідності із ст. 16, ч. 1 ст. 1166, ч. І, 2 ст. 1179, ст. 1192 ЦК України, керуючись ч. 1 ст. 88 ЦПК України, ч. 2, 7 ст. 128 КПК України,

ПРОШУ:

1.           Стягнути з Семенова Петра Петровича на мою користь майнову шкоду      в сумі 10124 грн., завдану мені внаслідок крадіжки електронної книги Аssistant АЕ-501 Вlaск вартістю 978 грн. та іРаd 2 Wi-Fi 3G вартістю 9146 грн.
2.           Судові витрати стягнути з відповідача.

Додатки:
1)           Копія вироку суду від 19.11.2012 р.
2)           Копія свідоцтва про народження Петрова Семена Петровича.
3)           Копія товарного чеку на електронну книгу Аssistant АЕ-501 Вlaск.
4)           Довідка магазину про вартість електронної книга Аssistant АЕ-501 Вlaск.
5)           Копія товарного чеку на іРаd 2 Wi-Fi 3G.
6)           Довідка магазину про вартість іРаd 2 Wi-Fi 3G.
7)           Копія позовної заяви.

30 листопада 2012 р.                                                                          

Іванов І. І.   (підпис)