Скарга на постанову про відмову у визнанні потерпілим 01

Жовківський районний суд Львівської області
(поштовий індекс, адреса)

Адвоката Коваля О. Г.
(свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю № 000 від 04.01.2002 р., поштовий індекс, адреса, телефон), представника потерпілої Швиденької В. П. у кримінальному провадженні № 00/000/00 за ознаками злочину, передбаченого ст. 356 КК України

СКАРГА
на постанову про відмову у визнанні потерпілим

Слідчим відділом Жовківського РВ УМВС України у Львівській області здійснюється досудове розслідування за кримінальним провадженням, внесеним до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 00/000/00 щодо Корнацького М. П. за підозрою у скоєні злочину, передбаченого ст. 356 КК України.

Згідно з матеріалами провадження Пісоцька В. П. подала заяву про кримінальне правопорушення зі звинуваченням Корнацького М. П. в тому, що він у червні 2012 р. купив з аукціону будинковолодіння за адресою: (поштовий індекс, адреса). Коли їй стало це відомо, вона звернулася до суду з позовною заявою про визнання права власності на нерухоме майно за набувальною давністю. Корнацький М. П., знаючи всі обставини справи, самоправно, всупереч установленому законом порядку, в листопаді 2012 р. позбавив заявницю з її сім’єю електропостачання, неодноразово приходив на подвір’я і вимагав покинути будинок, а на даний час намагається розпочати будівництво на подвір’ї.

Заявницею представлено докази наявності наслідків дій Корнацького М. П., необхідні для кваліфікації його діянь за ст. 356 КК України, зокрема факт відключення електроенергії підтверджується відповіддю на мій адвокатський запит ПАТ «Львівобленерго» № 201-0716 від 22.11.2012 р., з якої вбачається, що до Жовківського РЕМ ПАТ «Львівобленерго» надійшла заява від гр. Корнацького М. П. з копією Свідоцтва про право власності на будинок, що знаходиться за адресою: (поштовий індекс, адреса) з проханням відключити електроенергію в його будинку. На підставі цієї заяви в будинку відключено електроенергію і з гр. Корнацьким М. П., як власником, укладено договір про користування електроенергією.

28.11.2012 р. старшим слідчим слідчого відділу Жовківського РВ УМВС України у Львівській області Кочмаренком М. М. винесено постанову, якою відмовлено в задоволенні клопотання дочки заявниці Швиденької В. П. про залучення її як потерпілої у цьому провадженні на підставі ч. 5 ст. 55 КПК України.

Вважаємо цю постанову незаконною та такою, що підлягає скасуванню, оскільки згідно зі згаданою в постанові нормою слідчий або прокурор виносить вмотивовану постанову про відмову у визнанні потерпілим за наявності очевидних та достатніх підстав вважати, що заява, повідомлення про кримінальне правопорушення або заява про залучення до провадження як потерпілого подана особою, якій не завдано шкоди. Таких очевидних і достатніх підстав у мотивувальній частині постанови не наведено.
Водночас дочка заявниці Швиденька В. П. проживає разом з матір’ю і зареєстрована за адресою спірного будинковолодіння, а отже їй було завдано шкоди нарівні із заявницею.

З врахуванням викладеного вище, на підставі ст.ст. 55, 303 КПК України,-

ПРОШУ:

1. Скасувати постанову старшого слідчого Жовківського РВ УМВС України у Львівській області Кочмаренка М. М. від 28.11.2012 р.
2.  Постановити ухвалу, якою залучити Швиденьку В. П. як потерпілу у кримінальному провадженні № 00/000/00

4 грудня 2012 р.

Адвокат Коваль О. Г. (підпис)