Скарга на постанову про відмову у визнанні потерпілим 02

Вільшанський районний суд Кіровоградської області
(поштовий індекс, адреса)

Адвоката Коваля О. Г.
(свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю №000 від 04.01.2002 р., поштовий індекс, адреса, телефон), представника потерпілих Ревуцької І. В., Ревуцького М. П.
у кримінальному провадженні № 00/000/00 за підозрою Лащенка М. М. у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 186 КК України

СКАРГА
на постанову про відмову у визнанні потерпілим

Слідчим відділом Вільшанського РВ УМВС України у Кіровоградській області здійснюється досудове розслідування за кримінальним провадженням, внесеним до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 00/000/00 щодо Лащенка М. М. за підозрою у скоєні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 186 КК України.

Лащенка М. М. підозрюється в тому, що 22.05.2012 р., близько 06 год. 00 хв., він перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, знаходячись в будинку Ревуцької І. В. в с.Мала Вільшанка Вільшанського району Кіровоградської області, умисно, з метою викрадення чужого майна, застосувавши психологічне та фізичне насильство відносно потерпілої, яке не є небезпечним для життя чи здоров’я, відкрито заволодів її мобільним телефоном марки «НОКІА» модель 2626, вартістю 245 грн., в якому знаходилась СІМ-карта оператора мобільного зв’язку «МТС» вартістю 30 грн. та з грошима на рахунку в сумі 10 грн., чим завдав збитків на загальну суму 285 грн. Потерпілою у цьому провадженні визнано Ревуцьку І. В.

26.12.2012 р. старшим слідчим слідчого відділу Вільшанського РВ УМВС України у Кіровоградській області Варваренком С. М. винесено постанову, якою відхилено клопотання чоловіка Ревуцької І. В. — Ревуцькому М. П. про залучення його як потерпілого та відмовлено у визнанні його потерпілим на підставі ч. 5 ст. 55 КПК України.

Вважаємо цю постанову незаконною та такою, що підлягає скасуванню, оскільки згідно з ч. 3 ст. 368 ЦК України майно, набуте подружжям за час шлюбу, є їхньою спільною сумісною власністю, якщо інше не встановлено договором або законом. Згідно із Свідоцтвом про реєстрацію шлюбу, шлюб між Ревуцькою І. В., Ревуцьким М. П. зареєстровано 12.09.2002 р., а відповідно до товарного та фіскального чеків (а.с. 11,12) телефон придбано 18.05.2010 р. Отже телефоном марки «НОКІА» модель 2626, вартістю 245 грн. належить обом з подружжя і, відповідно, обидва мають право бути визнаними потерпілими.

Посилання старшого слідчого Варваренка С. М. в мотивувальній частині постанови на те, що мобільний телефон є індивідуальним засобом зв’язку не має значення для вирішення питання про залучення як потерпілого особи, майну якої злочином заподіяно шкоду. Поза тим, телефону марки «НОКІА» модель 2626 є єдиним засобом зв’язку подружжя Ревуцьких, оскільки за місцем їхнього мешкання відсутнє підключення стаціонарного провідного телефону.

З врахуванням викладеного вище, на підставі ст.ст. 55, 303 КПК України,

ПРОШУ:

1. Скасувати постанову старшого слідчого Вільшанського РВ УМВС України Варваренка С. М. від 26.12.2012 р.
2. Постановити ухвалу, якою зобов’язати старшого слідчого Варваренка С. М. залучити Ревуцького М. П. до кримінального провадження як потерпілого.

28 грудня 2012 р.

Адвокат Коваль О. Г.   (підпис)