Зразок скарги на постанову слідчого про закриття кримінального провадження

Слідчому судді Ленінського районного суду м. Харкова
(поштовий індекс, адреса)

Адвоката Сидорова С. С.,
(свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю № 000 від 05.06.2001 р., поштовий індекс, адреса, телефон) в інтересах потерпілих Лагутенко С. Т., яка проживає за адресою:
(поштовий індекс, адреса, телефон),
Гавченко А. М.,
який проживає за адресою:
(поштовий індекс, адреса, телефон)

СКАРГА
на постанову про закриття кримінального провадження

24.11.2012 р. постановою прокурора м.Харкова Кривошия О. П. було закрито кримінальне провадження № 00/000/00, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 01.12.2012 р., щодо Грінченка О. О. в частині, що стосується фактів зловживання службовим становищем при укладанні договорів дольової участі з Лагутенко С. Т. та Гавченко А. М. щодо кв. 8 та 9 по вул. Лісовій, 26 в м. Харкові, зловживання службовим становищем при укладанні договорів дольової участі у будівництві мансардного поверху по вул. Ремонтній, 7 в м. Харкові — за ч. 2 ст. 364 КК України з підстав, передбачених п. 2 ч. 1 ст. 248 КПК України.

Вважаю, що рішення про закриття кримінального провадження щодо Грінченка О. О. прийнято передчасно, без всебічного, повного та об’єктивного дослідження обставин, висновки прокурора не відповідають фактичним обставинам скоєного кримінального правопорушення.

Згідно з положеннями ст. 94 КПК України слідчий, прокурор, слідчий суддя, суд за своїм внутрішнім переконанням, яке грунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин кримінального провадження, керуючись законом, оцінюють кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів — з точки зору достатності та взаємозв’язку для прийняття відповідного процесуального рішення.

Натомість прокурор Кривошия О. П. прийшов до висновку, що Грінченко О. О. в даному випадку діяв не як службова особа попри вимоги закону про об’єктивну оцінку доказів. Окрім цього, органом досудового розслідування не здійснено належних дій по встановленню можливої співучасті з гр. Саренко А. С. у діях із зловживання службовим становищем при укладанні договорів дольової участі щодо кв.8 та 9 по вул. Лісовій, 26 в м. Харкові.

Слідчим жодних слідчих дій, крім додаткового допиту потерпілих, проведено не було.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 55, 58, 94, ч. 3 ст. 284, ст.ст. 303, 307 КПК України,

ПРОШУ:

Скасувати постанову прокурора м. Харкова Кривошия О. П. від 24.11.2012 р. про закриття кримінального провадження № 00/000/00, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 01.12.2012 р., щодо Грінченка О. О. та направити матеріали провадження для продовження досудового розслідування.

29 листопада 2012 р.

Адвокат Сидоров С. С.  (підпис)