Угода про примирення зразок
(між потерпілим та обвинуваченим)

 

УГОДА про примирення
(між потерпілим та обвинуваченим)

Сторони цієї угоди про примирення, а саме: потерпілий Бідний М. К., уродженець смт. Сосниця, Сосницького району Чернігівської області, громадянин України, з вищою освітою, водій автобуса АТП-1118, одружений, який має на утриманні доньку, зареєстрований за адресою (поштовий індекс, адреса), та Шкода А. Д., уродженець смт. Сосниця, Сосницького району Чернігівської області, громадянин України, з середньою освітою, не працюючий, одружений, який має на утриманні двох синів, зареєстрований за адресою (поштовий індекс, адреса), раніше не судимий, обвинувачений за ч. 1 ст. 189 КК України,
— на підставі ст.ст. 469, 471 КПК України уклали цю угоду про таке.

Згідно з матеріалами досудового розслідування та судового розгляду Шкода А. Д. 02.10.2012 р. в період часу з 14.00 до 16.00 години, перебуваючи у приміщенні нежилого будинку (поштовий індекс, адреса), в рішучій формі, незаконно, вимагав у потерпілого Бідного М. К. вчинення дій майнового характеру, а саме, написання боргових розписок по неіснуючих зобов’язаннях. При цьому погрожував розправою та завдав кілька ударів кулаками по тулубу, чим не заподіяв потерпілому тілесних ушкоджень. Потерпілий Бідний М. К. погрози на свою адресу сприймав як дійсні та реальні.

Після цього обвинувачений Шкода А. Д. в зазначений час, перебуваючи у будинку (поштовий індекс, адреса), продовжував свої погрози на адресу Бідного М. К. та змусив останнього написати боргову розписку, що той зобов’язується передати гроші в сумі 30000 гривень і передати йому розписку.

В цей самий день Шкода А. Д., перебуваючи в приміщенні магазину «Пляцок», розташованому (поштовий індекс, адреса) в смт. Сосниця, продовжуючи свої погрози з використанням ножа, знову незаконно примусив Бідного М. К. написати та передати йому боргові розписки, що той зобов’язується передати гроші в сумі 59000 гривень невідомій йому особі.

Продовжуючи протиправні дії, Шкода А. Д., на початку 22.00 години, 01.12.2013 р., в автомобілі марки ВАЗ-21043, номерний знак ТТ 000 ПП. під управлінням громадянина Кліпецького В. Р., на автодорозі Сосниця-Шаповалівка, в районі автобусної зупинки, погрожуючи потерпілому Бідному М. К. та його близьким родичам вбивством, приставляв до горла потерпілого ножа та в рішучій формі, незаконно вимагав вчинення дій майнового характеру, а саме написання боргових розписок (неіснуючих зобов’язань). Потерпілий погрози на свою адресу сприймала як дійсні та реальні, а тому на вимоги погодилась і перебуваючи в кафе «Динька», в смт. Сосниця, де Шкода А. Д. продовжував погрожувати фізичною розправою та незаконно вимагав боргові розписки про неіснуючі боргові зобов’язання, написав та передав йому боргову розписки, що він зобов’язується передати невідомій особі гроші 64000 грн.

Шкода А. Д. свою вину визнає та розкаюється у скоєному. Потерпілий Бідний М. К. та обвинувачений Шкода А. Д. визнають, що обставини події досудовим розслідуванням і судовим розглядом встановлено правильно.

Обвинувачений Шкода А. Д. в повному обсязі визнає свою вину у вчиненні інкримінованого йому органом досудового розслідування злочину за обставин, викладених в обвинувальному акті. Інші учасники досудового розслідування також не оспорюють викладених вище фактичних обставин правопорушення, сторони не мають сумнівів щодо добровільності та істинності їхніх позицій.

Сторони визнають правильність кваліфікації дій Шкоди А. Д. за ч. 1 ст. 189 КК України — вимога передачі чужого майна чи права на майно або вчинення будь-яких дій майнового характеру з погрозою насильства над потерпілим чи його близькими родичами, обмеження прав, свобод або законних інтересів цих осіб, пошкодження чи знищення їхнього майна або майна, що перебуває в їхньому віданні чи під охороною, або розголошення відомостей, які потерпілий чи його близькі родичі бажають зберегти в таємниці (вимагання).

З врахуванням того, що обвинувачений щиро розкаявся, сторони узгоджують вид і розмір покарання — у вигляді трьох років позбавлення волі без конфіскації майна із звільненням від відбування призначеного покарання з іспитовим строком три роки на підставі ст.ст. 75, 76 КК України та покладенням обов’язку повідомляти кримінально-виконавчу інспекцію про зміну місця проживання.

Розмір моральної шкоди, завданої правопорушення потерпілому, сторони визнають в сумі 4000 грн., яку обвинувачений Шкода А. Д. зобов’язується виплатити потерпілому Бідний М. К. впродовж двох місяців після набрання вироком суду про затвердження цієї угоди законної сили.

Обвинувачений дає згоду на застосування узгодженого за цією угодою покарання, звільнення від його відбування з випробуванням та зобов’язується виконувати покладені на нього обов’язки.

Сторони розуміють наслідки укладення та затвердження цієї Угоди про примирення, передбачені ст. 473 КПК України, а саме обмеження права оскарження вироку згідно зі ст.ст. 394, 424 КПК України, та відмову від прав, передбачених ст. 474 КПК України.

Обвинувачений розуміє зміст положень ч. 4 ст. 474 КПК України, а саме те, що він має право на судовий розгляд, під час якого прокурор зобов’язаний довести кожну обставину щодо кримінального правопорушення, у вчиненні якого його обвинувачують, а він має такі права: мовчати, і факт мовчання не матиме для суду жодного доказового значення; мати захисника, у тому числі на отримання правової допомоги безоплатно у порядку та випадках, передбачених законом, або захищатися самостійно; допитати під час судового розгляду свідків обвинувачення, подати клопотання про виклик свідків і подати докази, що свідчать на його користь; розуміє характер обвинувачення, щодо якого він визнає себе винуватим.

Обвинувачений розуміє вид покарання, а також інших заходів, які будуть застосовані до нього у разі затвердження угоди судом.

Сторони розуміють наслідки невиконання цієї угоди, передбачені ст. 476 КПК України, зокрема те, що у разі невиконання угоди про примирення потерпілий має право звернутися до суду, який затвердив таку угоду, з клопотанням про скасування вироку. Умисне невиконання угоди є підставою для притягнення особи до відповідальності, встановленої законом.

03 грудня 2012 р.

Потерпілий Бідний М. К. (підпис)
Представник потерпілого
Адвокат Міщенко Р. П. (підпис)
Обвинувачений Шкода А. Д. (підпис)
Захисник обвинуваченого
Адвокат Петренко П. П. (підпис)