Заява
про кримінальне правопорушення 02

Голосіївське РВВС МВС України в м. Києві

Савченко Лариси Іванівни,
що мешкає за адресою (поштовий індекс, адреса, телефон)
Хомича Олександра Михайловича, що мешкає за адресою (поштовий індекс, адреса, телефон)

ЗАЯВА
про кримінальне правопорушення

З 22.02.2002 р. ми, Савченко Л. І. та Хомич О. М., займаючись підприємницькою діяльністю (свідоцтво про реєстрацію № 111 від 22.02.2002 р. та № 222 від 22.02.2002 р.), орендуємо торгівельну площу у торгівельному центрі «Олімпійський», що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Червоноармійська, 72 (договір оренди № 11 від 01.01.2003 р., магазин «Флеш»),

У вказаному магазині з 01.01.2008 р. працюють на посадах продавців гр. Курильська Тетяна Вікторівна (патент № 12 від 12.02.2006 р.), Давиденко Віктор Миколайович (патент № 13 від 13.03.2006 р.).

Нами, як приватними підприємцями, здійснюється роздрібна торгівля промисловими товарами, а саме чоловічим верхнім одягом, чоловічими костюмами, сорочками, краватками і т. ін. Впродовж 6 місяців загальний виторг складав в середньому 32333 грн. Однак, в останні 3 місяці різко знизився обсяг продажів продукції, що реалізується в нашому магазині.

Незважаючи на постійне значне зниження роздрібних цін, проведення акційних продажів, заохочення покупців можливістю отримання дисконтних карток (знижка 10%) та подарунків, обсяги реалізації товару були мінімальними. Крім того, ми постійно отримували зауваження та скарги від клієнтів, в тому числі постійних, на занадто високі ціни на товар, представлений у магазині.

02 грудня 2012 р. гр. Іванов С. С. зайшовши до магазину «Флеш», здійснив покупку чоловічої дублянки чорного кольору, чоловічого костюму-двійки чорного кольору, сорочки білого кольору та краватки. Загалом покупець сплатив продавцям у магазині 3000 грн. Продавцем Курильською Т. В. була видана візитка нашого магазину (не товарний чек!), на якій продавцем від руки була записана сума покупки та зазначений розмір знижки (5 %) при здійсненні майбутніх покупок.

При цьому, вказаний товар був внесений до книги товарообігу за зовсім іншими цінами. Так, на дублянку була встановлена роздрібна ціна 1000 грн., чоловічий костюм — 300 грн., сорочка — 100 грн. Краватка повинна була бути надана як подарунок покупцеві за 1 грн. Таким чином, продавцями встановлена роздрібна ціна була завищена на 1600 грн. Даний факт свідчить про вчинення продавцями злочинних дій, що передбачені ч.І ст. 225 КК України, а саме, здійснення умисного обраховування та іншого обману покупців у значних розмірах під час реалізації товарів.

Факти неодноразового, систематичного завищення продавцями Курильською Т. В. та Давиденком В. М. встановлених роздрібних цін підтверджуються заявою покупців: Івановим С. С., Петоровим С. С., Кручеником Т. Т., поясненнями продавця Курильською Т. В. та Давиденком В. М., аналізом статистики обсягу реалізації товарів за період з 03.03.2012 р. по 03.06.2012 р.

Подібні дії продавців завдали нам значну майнову шкоду у розмірі 20000 грн., що складається, в тому числі, і з неотриманих доходів, що не були одержані нами в зв’язку із різким падінням товарообігу в магазині, який був викликаний невиправданим, незаконним та неузгодженим підвищенням продавцями роздрібних цін. В той самий час, ми змушені сплачувати в повному обсязі орендну платню, обов’язкові податки та збори, сплачувати заробітну плату зазначеним продавцям.

Викладені факти дозволяють зробити висновок про вчинення гр. Курильською Т. В. та Давиденко В. М. злочинних дій, передбачених ч. 2 ст. 192 КК України, що полягали у заподіянні значної майнової шкоди шляхом обману та зловживанням довірою за попередньою змовою групою осіб.
Крім того, ситуація, що склалась, призвела до значного погіршення матеріального стану наших сімей. Адже, у Савченко Л. І. перебувають на утриманні неповнолітні діти 2 та 6 років, а у Хомича О. М. — діти 7 та 15 років. Конфліктні відносини, відмова продавців відшкодувати заподіяні збитки викликала у нас стан глибокого психологічного стресу, що, в свою чергу, потягло розлад здоров'я та загострення хронічних захворювань. Ми були змушенні витрачати свій час та кошти на отримання юридичних консультацій з метою захисту своїх прав та законних інтересів.

Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 55, 61, 214 КПК України,

ПРОСИМО:

 1.  1. Розпочати досудове розслідування щодо гр. Курильської Т. В. та Давиденка В. М. за ознаками злочинів, передбачених ч. 2 ст. 192, ч. 1 ст. 225 КК України;

 2.  2. Залучити Савченко Л. І. та Хомича О. М. як потерпілих та цивільних позивачів у цьому кримінальному провадженні.

Додатки:

 1. 1. Копія свідоцтва про реєстрацію.

 2. 2. Копія договору оренди.

 3. 3. Копії патентів.

 4. 4. Копія візитки.

 5. 5. Копія книги товарообігу.

 6. 6. Заяви покупців.

 7. 7. Пояснення продавців.

 8. 8. Статистичний звіт.

 9. 9. Цивільний позов.

06 грудня 2012 р.

Хоменко О. М.                     (підпис)
Савич Л. І.                            (підпис)