Заява про відшкодування шкоди, завданої незаконним застосуванням запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою

 

Іванківський районний суд Київської області
(поштовий індекс, адреса)

Заявник:
Іванов Іван Іванович,
(поштовий індекс, адреса, телефон)

Заінтересована особа:
Управління державного казначейства України у Київській області (поштовий індекс, адреса, телефон)

ЗАЯВА
про відшкодування шкоди, завданої незаконним застосуванням запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою

28.08.2012 р. слідчий слідчого відділу Іванківського МРВ УМВС України у Київській області Фешенко В. С. затримав мене за підозрою у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 115 Кримінального кодексу України.

На підставі його клопотання 30.08.2012 р. суддя Іванківського районного суду обрав щодо мене запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Клопотання про зміну запобіжного заходу прокурором та слідчим суддею було залишено без задоволення.

26.11.2012 р. була встановлена особа, винна у вчиненні злочину, за який мене утримували під вартою. У зв’язку з цим кримінальне провадження щодо мене було закрито на підставі п. 2 ч. 1 ст. 284 Кримінального процесуального кодексу України, за відсутністю в моїх діях складу злочину.

Внаслідок незаконних дій працівників органів досудового розслідування, прокуратури і суду я майже три місяці утримувався в слідчому ізоляторі смт. Іванків Київської області, і весь цей час був позбавлений конституційного права на свободу і особисту недоторканність, що призвело до позбавлення мене нормального і достойного способу життя, реалізації своїх звичок і бажань, погіршення відносин зі знайомими мені людьми та інших негативних наслідків, у зв’язку з чим мені була завдана моральна шкода, яку я оцінюю у 8000 грн.

Відповідно до ст. 1167, ч.ч. 1, 2 ст. 1176 Цивільного кодексу України, п. 5 ст. 3, ч.1 ст. 4, ст. 13 Закону України «Про порядок відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконним діями органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування, прокуратури і суду» моральна шкода, завдана фізичній особі внаслідок незаконного застосування до неї як запобіжного заходу тримання під вартою відшкодовується державою незалежно від вини посадових і службових осіб органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування, прокуратури і суду, згідно з ч. 1 ст. 12 зазначеного Закону.

Згідно з п. 13 ч. 2 ст. З Закону України «Про судовий збір» судовий збір не сплачується з позовної заяви про відшкодування шкоди, заподіяної особі незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їх посадовою або службовою особою, а так само незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів дізнання, досудового розслідування, прокуратури або суду.

На підставі викладеного й у відповідності із ст.ст. 16, 23, 1167, ч. 1, 2, 7 ст. 1176 ЦК України, п. 5 ст. З, ч.ч. 1, 5, 6 ст. 4, ст. 13 Закону України «Про порядок відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконним діями органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування, прокуратури і суду»,

ПРОШУ:

Зобов’язати управління державного казначейства України у Київській області відшкодувати мені за рахунок коштів державного бюджету моральну шкоду в сумі 8000 гр., завдану незаконним застосуванням запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Додатки:

  •  Копія ухвали суду про застосування запобіжного заходу — тримання під вартою.
  •  Копія ухвали слідчого судді про відмову в задоволенні клопотання про зміну запобіжного заходу.
  • Копія постанови прокурора про закриття кримінального провадження.
  •  Довідка з місця проживання.
  •  Копія заяви.

28 листопада 2012 р.

Іванов І.І.            (підпис)