Зразок клопотання про зміну запобіжного заходу

Червонозаводський районний суд м. Харкова

Адвоката Петренка П. П.
(свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю № 000 від 04.06.2001 р.,
поштовий індекс, адреса, телефон),
в інтересах Куленко Г. Д. обвинуваченої за ч. 2 ст. 307 КК України
у кримінальному провадженні № 00/000/00

КЛОПОТАННЯ
про зміну запобіжного заходу

На розгляд Червонозаводського районного суду м. Харкова передане кримінальне провадження № 00/000/00. Підготовче судове засідання призначене на 03.12.2012 р. Куленко Г. Д. обвинувачується в тому, що 25.11.2012 р., приблизно о 10.30 год. вона на площадці сходів 10-го поверху по вул. Крамаренко, 9 в м. Харкові, під час проведення контрольованої оперативної закупки незаконно збула за 170 гривень гр. Ледину Д. Р. паперовий згорток з особливо небезпечним наркотичним засобом — каннабіс вагою 4,7345 грама, в перерахунку на суху речовину вагою 4,2374 грама.

Згідно з матеріалами за клопотанням слідчого, 25.11.2012 р. Куленко Г. Д. затримана в порядку ст. 208 КПК України за підозрою у вчиненні злочину і того ж дня її було повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України.

26.11.2012 р. ухвалою слідчого судді задоволено клопотання слідчого і у відношенні Куленко Г. Д. обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Вважаю, що обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою щодо Куленко Г. Д. не відповідає вимогам ст. 183 КПК України. При його обранні не було враховано вимоги ч. 2 ст. 177 КПК України про те, що підставою застосування запобіжного заходу є наявність обгрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені ч. 1 ст. 177, а саме: 1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; 2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; 3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; 4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; 5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення у якому підозрюється, обвинувачується.

Жодної зі згаданих дій Куленко Г. Д. вчинити не може, оскільки має незадовільний стан здоров’я, а саме наявність багатьох хронічних хвороб (копія медичної картки додається). Крім того Куленко Г. Д. раніше не судима, є пенсіонеркою, наміру перешкодити встановленню фактичних обставин не має, розкаюється у вчиненому.

Враховуючи викладене вище та керуючись ст.ст. 177, 183, 315 КПК України,

ПРОШУ:

Змінити обраний по відношенню до Куленко Г. Д., що обвинувачується у скоєні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України, запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, на інший захід, не пов’язаний із триманням під вартою.

Додатки:

  • Копія пенсійного посвідчення.
  • Характеристика з місця проживання.
  • Копія медичної картки.

26 листопада 2012 р.

Адвокат Петренко П. П.    (підпис)