ПОЗОВНА ЗАЯВА про визнання шлюбу недійсним Зразок 3

Галицький районний суд 
79018, м. Львів,
вул. Чоловського,2

ПОЗИВАЧ:
Бабенко Борис Броніславович
79005м. Львів,
проспект  Шевченка 30,кв. 4

ВІДПОВІДАЧ:
Хитра Валентина Радомирівна
79005м. Львів,
проспект  Шевченка 30,кв. 4

ПОЗОВНА ЗАЯВА
про визнання шлюбу недійсним

 1. вересня 2002 року, я Бабенко Борис Броніславович, 1949 р. н., уклав шлюб з Хитрою Валентиною Радомирівною, 1965 р. н. у Галицькому відділі реєстрації актів цивільного стану Львівського міського управління юстиції. Акто­вий запис № 333.

Після  укладення шлюбу виявилося, що Хитра Валентина Радомирівна не мала наміру створювати зі мною сім'ю, а саме:
До укладення шлюбу Валентина Радомирівна знала, що я маю отримати квартиру, так як стояв на квартирному обліку як  інвалід з дитинства II групи із психічним захворюванням (медичний висновок № 7 від 27.07.93 р.) у першочерговому порядку. Свою квартиру вона продала і отриманими коштами розрахувалась за свої борги. Мені ж повідомила, що вона ніяких боргів вже немає. Змінити своє прізвище на моє відмовилась, не пояснюючи це нічим.
В червні 2002 року мені була надана, згідно черги двокімнатна квартира. Але одразу ж після її отримання відповідач мені повідомила, що в неї ще залишилися борги на суму приблизно 19 000 доларів США і запропонувала продати цю квартиру, та купити однокімнатну, а коштами від продажу погасити заборгованість, яку від мене скри­ла при укладенні шлюбу. На що я не погодився, так як за медичним висновком я не можу проживати в одній кімнаті з іншими членами сім'ї, про що їй було відомо. До теперішнього часу до мене дзвонять стосовно боргів відповідача та пропонують продати квартиру.
Одразу ж після відмови на таку пропозицію вона припинила зі мною шлюбно-сімейні відносини. Також, знаю­чи, що я цілодобово повинен бути під наглядом, так як із психічним захворюванням маю приступи епілепсії, та не можу проживати один в квартирі, бо цс є небезпечним для мого життя, вона могла залишати мене по півмісяця, а в грудні  2003 року без мого відома на три місяці поїхала до своєї дочки закордон, залишивши мене одного. За час її відсутності я був вимушений просити інших осіб (Кузя В.І., Государського В.П.) залишатися зі мною ночувати у квартирі.
Приїхавши з-за кордону, вона без мого відома, як мені стало відомо від паспортистки, хотіла прописати свого онука, так як на продаж квартири я не погодився.
На даний час з вересня вона знову поїхала закордон, про що мені не повідомила, та на який термін поїхала невідомо, я ж знову залишився один та прошу людей тимчасово проживати зі мною в квартирі.
У зв’язку з тим, що даний шлюб зі сторони відповідача був укладений тільки з метою отримання квартири та її продажу для погашення боргів, а не з наміром створити сім'ю, то він має підстави бути визнаний недійсним.
Відповідно до п. 18 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» я звільнений від сплати державного мита.
На підставі викладеного та згідно ст. 40- 42 Сімейного кодексу,

Прошу:

 1. Визнати недійсним шлюб зареєстрований між мною та Хитрою Валентиною Радомирівною укладений 01 вересня 2002 р. у Галицькому відділі реєстрації актів цивільного стану Львівського міського управління юстиції. Акто­вий запис № 333.

 2. Викликати свідків:

 3. Кузя В.І. (м. Львів, вул. Фредра 7, кв.1).

 4. Государського В.П. (м. Львів, вул. Герцена 2, кв.5).

Додаток:

 1. Копія свідоцтва про укладення шлюбу;

 2. Копія довідок про надання інвалідності на 8 арк.;

 3. Копія ордеру на жиле приміщення;

 4. Копія витягу з протоколу №23;

 5. Довідка форми №3;

 6. Квитанція про сплату витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи;

 7. Копія позовної заяви з додатками.

14 лютого 2011 р.                                   Б.Б. Бабенко

Довідник: Справи про визнання шлюбу недійсним