Заява про надання строку для примирення

до Соснівського районного суду м. Черкаси
18015, м. Черкаси, вул. Гоголя, 316
Відповідача: Шевченко Сергія Аркадійовича
18022, м. Черкаси, вул. Різдвяна, 8, кв. 89

Заява
про надання строку для примирення

01 березня 2010 року Шевченко К.А. звернулась до суду з позовом до мене про розірвання шлюбу. В обґрунтуваннях позовних вимог позивач зазначає, що шлюбні відносини між нами були припинені близько шести місяців тому, спільне господарство та спільний бюджет не ведеться з того ж часу. Але на протязі всіх років нашого сумісного проживання і по сьогоднішній день, я роблю свій вклад в сімейний бюджет у вигляді заробітної плати в повному обсязі, також нам постійно допомагають мої батьки. Твердження, що між нами досягнуто згоди про проживання доньки також є неправдивим. Ми ніколи з дружиною не обговорювали зазначеного питання, так як у мене й думки не виникало про розлучення і про те, що моя донька буде проживати окремо від мене. Навпаки, я хочу, щоб дитина росла в повноцінній родині, й мала як рідну мати так і рідного батька. Я проживаю в 4-х кімнатній квартирі разом із своїми батьками. Мої батьки запропонували нам обмін своєї квартири на дві окремі, для того щоб ми з дружиною та дитиною проживали самостійно, та з метою збереження нашої сім'ї. Відповідно до ст. 111 Сімейного кодексу України, суд вживає заходів щодо примирення подружжя, якщо це не суперечить моральним засадам суспільства.

Прошу суд надати нам час з дружиною для примирення, так як моя дружина та моя донька є сенсом мого життя. Вважаю, що в нас не має підстав для розірвання шлюбу. Відповідно до ч. 1 ст. 55 Сімейного кодексу України, дружина та чоловік зобов'язані спільно піклуватися про побудову сімейних відносин між собою та іншими членами сім'ї на почуттях взаємної любові, поваги, дружби, взаємодопомоги.

На підставні викладеного та керуючись ст. 111 Сімейного кодексу України, ч. 5 ст. 191 Цивільного процесуального кодексу України, –

Прошу:


1. Надати нам з позивачем, Шевченко Катериною Андрієвною, строк для примирення протягом 6 місяців.


"___"_________________ 2013р.

_______________Шевченко С.А.

Законодавство:

Стаття 111 CК України: Заходи суду щодо примирення подружжя

1. Суд вживає заходів щодо примирення подружжя, якщо це не суперечить моральним засадам суспільства.

ч.5 ст.191 ЦПК України:

5. У справі про розірвання шлюбу суд може зупинити розгляд справи і призначити подружжю строк для примирення, який не може перевищувати шести місяців.

п.10 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 21.12.2007 року «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя»:

передбачене ст.111 СК вжиття судом заходів щодо примирення подружжя застосовується у випадках відсутності згоди одного з них на розірвання шлюбу за ініціативою однієї зі сторін або суду у формі відкладення розгляду справи слуханням та надання сторонам строку на примирення (ч.5 ст.191 ЦПК). Судам слід використовувати надану законом можливість відкласти розгляд справи для примирення подружжя, особливо за наявності неповнолітніх дітей. При визначенні строку на примирення суд заслуховує думку сторін та враховує конкретні обставини справи.